Gdzie jest moja paczka!?

Aplikacja na platformę Android. Program Gdzie jest moja paczka!? pozawala na śledzenie paczek wysyłanych poprzez firmy kurierskie. Obsługuje wszystkich największy kurierów. Aplikacja pozwala także na automatyczne monitorowanie paczek. Gdy status monitorowanej przesyłki zmieni się, użytkownik zostanie o tym poinformowany.

Zrzuty ekranu


Gdzie jest moja paczka!? na AppBrain:


Link do Android Market:
https://market.android.com/details?id=org.antczak.whereIsMyPackage

59 komentarzy

 1. Witaj.
  Bardzo Ci dziękuję za super aplikację. Jestem pod wrażeniem. Oby więcej takich dobrych pomysłów. Pozdrawiam.

 2. Humm.. Czy mi się wydaje czy funkcja monitoruj nie działa? Mam zaznaczone 2 paczki inpostu do monitorowania – i pomimo tego, że paczki jadą sobie przez polskę – żadne powiadomienia mi nie wyskakują 🙂

 3. Witam.
  Aplikacja ze sporym potencjałem. Gratuluję pomysłu i wykonania. Rewelacyjny pomysł ze skanowaniem kodów.
  Niestety nie dało się ustrzec od kilku błędów.
  Na chwilę obecną mam jedną paczkę w drodze ale ani po wklepaniu nr nadania z klawiatury, ani po zeskanowaniu kodu nie wyświetla statusu przesyłki, podczas gdy na stronie http://sledzenie.poczta-polska.pl/ tracking jest podawany. Jeśli więc aplikacja korzysta ze tej strony dla PP, to warto by zerknąć, czy nie pozmieniali czegoś w kodzie u siebie Pocztowcy.
  Niemniej aplikacja zostaje w telefonie jako „must have” z nadzieją na poprawę funkcjonowania.

 4. @Doczu
  Sam sobie odpowiadam, bo nie doczytałem dopisku Autora o wyłączeniu pobierania tylko przez WiFi. Po wyłączeniu tej opcji wszystko działa jak nalezy ! Brawo. Z czystym sumieniem mogę ocenić aplikację na 5.

 5. Witam!
  Tez mam problem z monitorowaniem paczki z Inpostu, przy probie sprawdzenia, dostaje komunikat „Problem z pobraniem danych” 🙁
  Z DHL kiedys bylo wszystko OK, a aplikacja jest super 🙂

 6. W pracy korzystałem z usług Siódemki i aplikacja sprawowała się świetnie. Teraz zmieniliśmy dostawcę i korzystamy już tylko z firmy OPEK.
  Przyzwyczaiłem się, że nie muszę ręcznie wklepywać numerów przesyłek.
  Jest szansa, na dodanie tej firmy do aplikacji?

 7. Chciałbym zasugerować dodanie obsługi dla firm kurierskiech K-EX, OPEK oraz DB Schenker…

 8. Witam, fajna aplikacja, ale teraz trafila mi sie paczka z Siodemki i niestety nie dziala, jest caly czas info o braku historii, a na stronie siodemki info o paczce jest.

 9. Nie dziala dla siodemki. Na stronie siodemki widac, ze sie status zmienia, paczka sobie wedruje, a aplikacja nic nie pokazuje. Samsung Galaxy Ace Android 2.3.5

 10. Witam serdecznie,
  Aplikacja jest rewelacyjna, bardzo ułatwia śledzenie przesyłek 🙂 Jednakże często korzystam z kuriera K-EX (dawny Kolporter Express) i bardzo mi brakuje tej firmy w Twojej aplikacji :/ Mógłbyś dołączyć tego kuriera? Wydaje mi się, że dużym problemem to być nie powinno, a bardzo to ułatwi śledzenie. Kod musi edytować poniższy link:

  http://kurier.k-ex.pl/tnt_szczegoly.php?nr=

  Edycja jest prosta, wystarczy że doklei podany numer listu przewozowego, np:

  http://kurier.k-ex.pl/tnt_szczegoly.php?nr=430721480

  I na koniec import danych, co też nie powinno być problemem, ponieważ wszystkie statusy przesyłki siedzą w jednej tabeli (podaję na powyższym przykładzie):

  Data
  Godzina
  Status
  Komentarz
  Oddział
  Dane dodatkowe

  2011-11-28
  13:04:55
  Wprowadzona
  Wprowadzona do systemu i oczekuje na przyjazd kuriera
  Warszawa

  2011-11-29
  18:17:00
  Magazyn nadający
  Przesyłka została wprowadzona na magazyn nadający
  Warszawa

  2011-11-30
  06:55:34
  Magazyn doręczający
  Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający
  Sosnowiec

  2011-11-30
  07:44:50
  Wydana na kuriera
  Wydana na kuriera do doręczenia
  Sosnowiec

  2011-11-30
  15:00:00
  Doręczona
  Doręczona
  Sosnowiec
  hamik

  Będzie możliwość dodania tego kuriera?

  Pozdrawiam,

  revest90

 11. @revest90
  PS. Wkleiłem kod tabeli w HTMLu, jednakże nie wiedziałem, że usunie znaczniki po dodaniu postu 🙂 Za wszelkim bądź razem sprawdzenie kodu źródłowego strony nie jest problemem 😉 Pozdrawiam

 12. Witam!
  Jak dla mnie rewelacyjna aplikacja. Bardzo ułatwia pracę.
  Niestety nie działa u mnie sprawdzanie paczek z Siódemki i przydałoby się również monitorowanie z firmy K-EX.
  Pozdrawiam
  Maciej M.

 13. Witam.
  Siódemka powinna już działać.
  Dzięki za cierpliwość.

  Co do K-EX i innych kurierów, będą, tyle mogę powiedzieć.
  Pozdrawiam.

 14. Aplikacja jes świetna, kurierzy działają bez problemu ale mm problem z paczką poczty polskiej, na stronie poczty moge ją sprawdzić ale w programie wyskakuje tabelka z pojedynczymi literami i cyframi oraz słowami null, mogę przesłać zrzut ekranu jeżeli jest taka potrzeba

 15. Super programik. Polecam 🙂

  Co do Null i false to wina poczty, na jej stronach też sa problemy z odnalezieniem paczek.

 16. Dzięki za program, korzystam z niego codziennie. Jest coś, co znacznie ułatwiłoby pracę z aplikacją. Mam wiele monitorowanych paczek i gdy dostaję powiadomienie o zmianie statusu jednej z nich i kliknięciu na nią przenosi nas do programu. I tutaj pojawia się problem, bo wyświetla się tylko numer paczki, a tylko po nim ciężko dojść do kogo ta paczka idzie. Czy nie można by było gdzieś obok numeru paczki umieścić także nasz opis? Ten który dodaję samodzielnie? Ja zawsze daje tutaj nazwisko osoby do której idzie przesyłka. Bardzo ułatwiłoby to życie.

 17. Moja sugestia, to wprowadzenie firmy Patron Service. Pierwszy raz się z nią spotkałem dzisiaj, gdy kolega nadał paczkę za pośrednictwem właśnie tej firmy.
  A tak poza tym, to aplikacja super. Rzadko używam, ale zawsze się sprawdza.
  Dobra robota, dzięki wielkie!

 18. Witam. Super program tylko coś ma problem z paczkami międzynarodowymi w DHL 8634375794. Strona pokazuje stan paczki a wasza aplikacja niestety nie widzi ;(.
  Pozdrawiam.

 19. Aa i jak można by było dodać Fedex-a oto nr paczki 😉 899184365833
  pozdrawiam.

 20. Hej, co myślisz o dodaniu możliwości śledzenia paczki na mapie, klikając w przesyłkę otwieralaby się mapa z linia skąd dokąd. Załóżmy paczka z Krakowa do Gdańska, która aktualnie jest w Toruniu, na mapie jest kreska od Krk do Gd i logo paczki na Toruniu. Dało by radę zrobić chociaż coś podobnego? Pozdrawiam

 21. Kapitalna aplikacja tego brakowało.
  Sugestia: znacznym udogodnieniem byłoby gdyby przy po kliknięciu okna wprowadzania numeru zamiast klawiatury literowej od razu pojawiała się klawiatura numeryczna.
  Byłoby znacznie szybciej a i klawisze większe – wygodniejsze.
  tel. HTC Desire.

 22. Przesyłka z siódemki po dostarczeniu do magazynu docelowego dostaje inny numer (numer rozwozu) który nie jest powiązany z numerem wydania wobec czego po tym numerze mamy monitoring tylko do magazynu docelowego. Następnie trzeba wpisać ręcznie nowy numer (np. podglądając na stronie siódemki jaki dostał numer rozwozu). – Koniecznie do poprawy!

 23. Świetna aplikacja. Jednak prosilbym o dodanie krótszych odstepow w sprawdzaniu paczki, a najlepiej manualne wprowadzanie w okienku w minutach.

 24. witam, nie działa mi sprawdzanie paczek DHL. Z Niemiec, z UK a obecnie z USA i żadna nie chciała „przejść”, a przez ich stronę normalnie wszystko mogę sobie zobaczyć.

 25. Witam, na wstępie trochę słodzenia 🙂 czyli apka bardzo przydatna. A teraz meritum – czy jest możliwość aby dodać śledzenie paczkomatów?

 26. Dzięki, za aplikacje której namiętnie używam, ale ostatnio sprzedający mi wysłał paczkę firmą Pekaes, a tu nie ma śledzenia tej firmy

 27. Na wstępie gratuluję udanego pomysłu na aplikację. Trochę czasu już upłynęło od ostatniej aktualizacji i nie wiem czy autor nie porzucił już projektu. Mam nadzieję, że nie i mam kilka pomysłów.
  1. Warto byłoby nie ograniczać skanera kodów tylko do Barcode Scanner. Lepiej byłoby zrobić tak, by program sam pytał jaki wybrać. Ja przykładowo używam QR Droid.
  2. Mogłaby się pojawić możliwość archiwizacji przesyłek w różnych katalogach. Dzięki temu każdy mógłby ułożyć sobie przesyłki wg swojego uznania.
  3. Mogłaby pojawić się również opcja segregowania przesyłek. Teraz na szczycie są ostatnio sprawdzane. Lepiej byłoby dać wybór i segregować np wg: przewoźników, daty nadania przesyłek, itp.
  4. W aplikacjach androidowych najbardziej przeszkadza mi brak spójności. Google wydało Holo Theme i wskazówki jak je stosować (http://developer.android.com/guide/topics/ui/index.html) więc warto byłoby dostosować wygląd aplikacji do standardu.
  Pozdrawiam autora

 28. Na wstępie gratuluję udanego pomysłu na aplikację. Trochę czasu już upłynęło od ostatniej aktualizacji i nie wiem czy autor nie porzucił już projektu. Mam nadzieję, że nie i mam kilka pomysłów.
  1. Warto byłoby nie ograniczać skanera kodów tylko do Barcode Scanner. Lepiej byłoby zrobić tak, by program sam pytał jaki wybrać. Ja przykładowo używam QR Droid.
  2. Mogłaby się pojawić możliwość archiwizacji przesyłek w różnych katalogach. Dzięki temu każdy mógłby ułożyć sobie przesyłki wg swojego uznania.
  3. Mogłaby pojawić się również opcja segregowania przesyłek. Teraz na szczycie są ostatnio sprawdzane. Lepiej byłoby dać wybór i segregować np wg: przewoźników, daty nadania przesyłek, itp.
  4. W aplikacjach androidowych najbardziej przeszkadza mi brak spójności. Google wydało Holo Theme i wskazówki jak je stosować (http://developer.android.com/guide/topics/ui/index.html) więc warto byłoby dostosować wygląd aplikacji do standardu.

  Dziękuję za sugestię.
  Odpowiem po kolei.
  ad 1: QR Droid daje możliwość skanowania tylko QR kodów zdaje się, mogę się mylić
  ad 2: dobry pomysł – coś w rodzaju przenieś do archiwum. Więcej nie oglądamy przesyłki, ale mamy możliwość przeglądania archiwum.
  ad 3: +1
  ad 4: dziękuję za linka… Tak, Holo to priorytet.

 29. Dziękuję za sugestię.
  Proszę o przesłanie na maila przykładowych numerów paczek. To generalnie tyczy się wszystkich próśb o nowe firmy – najpierw numer (najlepiej kilka), następnie nazwa firmy.

 30. witam, nie działa mi sprawdzanie paczek DHL. Z Niemiec, z UK a obecnie z USA i żadna nie chciała „przejść”, a przez ich stronę normalnie wszystko mogę sobie zobaczyć.

  Witam. Monitorowania paczek międzynarodowych nie planuję. Mało korzystających, duży nakład pracy. Ale dzięki.

 31. Świetna aplikacja. Jednak prosilbym o dodanie krótszych odstepow w sprawdzaniu paczki, a najlepiej manualne wprowadzanie w okienku w minutach.

  Załatwione.

 32. Przesyłka z siódemki po dostarczeniu do magazynu docelowego dostaje inny numer (numer rozwozu) który nie jest powiązany z numerem wydania wobec czego po tym numerze mamy monitoring tylko do magazynu docelowego. Następnie trzeba wpisać ręcznie nowy numer (np. podglądając na stronie siódemki jaki dostał numer rozwozu). – Koniecznie do poprawy!

  Witam. Przyjrzę się temu. Jeśli nakład pracy jest akceptowalny, dodam. Generalnie nie chcę dodawać kodu per kurier, wolę ubierać wszystko w generale zasady.

 33. Kapitalna aplikacja tego brakowało.
  Sugestia: znacznym udogodnieniem byłoby gdyby przy po kliknięciu okna wprowadzania numeru zamiast klawiatury literowej od razu pojawiała się klawiatura numeryczna.

  Część firm używa numerów alfanumerycznych, część numerycznych (i jeszcze inaczej). Zmiana nie przejdzie. Dzięki!

 34. Hej, co myślisz o dodaniu możliwości śledzenia paczki na mapie, klikając w przesyłkę otwieralaby się mapa z linia skąd dokąd. Załóżmy paczka z Krakowa do Gdańska, która aktualnie jest w Toruniu, na mapie jest kreska od Krk do Gd i logo paczki na Toruniu. Dało by radę zrobić chociaż coś podobnego? Pozdrawiam

  Super pomysł. Jednak nie wiadomo z góry gdzie zmierza paczka. Nie mówię nie.

 35. Proszę o pomoc z inpost . Na stronie inpost status paczki nadana w aplikacji brak historii. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *