Gdzie jest moja paczka!?

Aplikacja na platformę Android. Program Gdzie jest moja paczka!? pozawala na śledzenie paczek wysyłanych poprzez firmy kurierskie. Obsługuje wszystkich największy kurierów. Aplikacja pozwala także na automatyczne monitorowanie paczek. Gdy status monitorowanej przesyłki zmieni się, użytkownik zostanie o tym poinformowany.

Zrzuty ekranu


Gdzie jest moja paczka!? na AppBrain:


Link do Android Market:
https://market.android.com/details?id=org.antczak.whereIsMyPackage

59 komentarzy

 1. Paweł Antczak :

  Na wstępie gratuluję udanego pomysłu na aplikację. Trochę czasu już upłynęło od ostatniej aktualizacji i nie wiem czy autor nie porzucił już projektu. Mam nadzieję, że nie i mam kilka pomysłów.
  1. Warto byłoby nie ograniczać skanera kodów tylko do Barcode Scanner. Lepiej byłoby zrobić tak, by program sam pytał jaki wybrać. Ja przykładowo używam QR Droid.
  2. Mogłaby się pojawić możliwość archiwizacji przesyłek w różnych katalogach. Dzięki temu każdy mógłby ułożyć sobie przesyłki wg swojego uznania.
  3. Mogłaby pojawić się również opcja segregowania przesyłek. Teraz na szczycie są ostatnio sprawdzane. Lepiej byłoby dać wybór i segregować np wg: przewoźników, daty nadania przesyłek, itp.
  4. W aplikacjach androidowych najbardziej przeszkadza mi brak spójności. Google wydało Holo Theme i wskazówki jak je stosować (http://developer.android.com/guide/topics/ui/index.html) więc warto byłoby dostosować wygląd aplikacji do standardu.

  Dziękuję za sugestię.
  Odpowiem po kolei.
  ad 1: QR Droid daje możliwość skanowania tylko QR kodów zdaje się, mogę się mylić
  ad 2: dobry pomysł – coś w rodzaju przenieś do archiwum. Więcej nie oglądamy przesyłki, ale mamy możliwość przeglądania archiwum.
  ad 3: +1
  ad 4: dziękuję za linka… Tak, Holo to priorytet.

  Dziękuję za odpowiedź. Co do QR Droid to skanuje również zwykłe kody kreskowe.
  Korzystając z okazji dodatkowy pomysł, by można robić backup danych. Po formacie telefonu można by było wtedy przywrócić listę wysłanych/odebranych paczek.
  Pozdrawiam

 2. Witam, Super aplikacja zastanawia mnie tylko jeden fakt czy istnieje możliwość ustawienia również powiadomienia dźwiękowego?

 3. Aplikacja ok ale nie działa sprawdzanie statusu przesyłki w InPost – nie samo monitorowanie, w ogólenie odnajduje przesyłki

 4. Tak jak powyżej po pierwsze gratulacje za program.
  Moje dwie sugestie.

  1. Czy istnieje możliwość dodania opcji popraw numer. Czasem błędnie się go wpisze i trzeba wpisywać go od początku.

  2. oraz dodać metodę wpisania numeru jak jest w Google translator. Zdjęcie numeru sczytywane a`la OCR http://aplikacje.komorkomania.pl/2012/08/10/tlumacz-google-na-androida-teraz-z-opcja-tlumaczenia-tekstu-ze-zdjec osobiści traktuje to jako fanaberie 😉 jednak może urozmaicić program. Czasem numery przesyłek sa dość skomplikowane a dostaje je się np w mailu.

  Pozdrawiam

 5. Aplikacja super. Można by było dodać ustawienie „pracuj w tle”, żeby paczki były monitorowane na bieżąco i jak się zmienia status to żeby powiadomienie wyskakiwawło od razu, a nie dopiero po uruchomieniu aplikacji.

  pozdrawiam i czekam na rozwój aplikacji

 6. Jeszcze jedna rzecz była by przydatna. Mając numer przesyłki, a nie znając firmy kurierskiej aplikacja mogłaby mieć opcję przeszukaj wszystkie.

  pozdrawiam,

 7. Witam.Właśnie zaczynam korzystanie z Pana aplikacji po rezygnacji z analogicznego, konkurencyjnego projektu, który jednak niepoprawnie sprawdza od jakiegoś czasu status przesyłek Poczty Polskiej. W Pana aplikacji generalnie jest lepiej, ale też status niektórych przesyłek jest błędny, na przykład 00559007731272516505 faktycznie doręczona (na http://emonitoring.poczta-polska.pl/ również) wskazywana jest tylko jako nadana. Poza tym sugerowałbym dodanie możliwości edycji numeru paczki a nie tylko opisu – niekiedy może nastąpić pomyłka we wpisywaniu ręcznym długiego ciągu znaków i przydałaby się taka opcja. Pozdrawiam

 8. Witam.Właśnie zaczynam korzystanie z Pana aplikacji po rezygnacji z analogicznego, konkurencyjnego projektu, który jednak niepoprawnie sprawdza od jakiegoś czasu status przesyłek Poczty Polskiej. W Pana aplikacji generalnie jest lepiej, ale też status niektórych przesyłek jest błędny, na przykład 00559007731272516505 faktycznie doręczona (na http://emonitoring.poczta-polska.pl/ również) wskazywana jest tylko jako nadana. Poza tym sugerowałbym dodanie możliwości edycji numeru paczki a nie tylko opisu – niekiedy może nastąpić pomyłka we wpisywaniu ręcznym długiego ciągu znaków i przydałaby się taka opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *